POLAM: oświecenie w dużym formacie

bertrandt drive

Nieistniejący już mural zjednoczenia zakładów sprzętu oświetleniowego był jednym z najlepiej rozpoznawanych murali PRL. O słynnym POLAMie rozmawiamy z Andrzejem Bertrandtem, autorem pracy.

 
Zagłosujcie na nowoczesny patriotyzm

 plebiscy-male

Trwa plebiscyt na Patriotycznie Zakręceni Mazowieckiego portalu naszemiasto.pl. Wśród nominowanych – my, obrońcy dawnym murali Warszawy. Liczymy na wasze głosy!

 
Muralowa wycieczka po Pradze

alt

Zapraszamy w sobotę na bezpłatną wycieczkę szlakiem praskich murali reklamowych PRL. To jeden z punktów programu imprezy „Z lepszej półki” w Parku Praskim.

 
Zrób to z jajem!

jajao przewodnik-drive ok

Zrekonstruowany mural PolDrob jako jedna z najważniejszy atrakcji turystycznych Warszawy? Czemu nie! Spieszymy donieść, że znajdziecie go w przewodniku "Zrób to w Warszawie!".

 
Wystawa "drobiowa"

 jajo male

Minęło już kilka dni odkąd reklama Poldrobu wróciła na Pragę. Nasza ekscytacja wciąż jednak nie ustaje! Przedstawiamy fotorelację z wernisażu towarzyszącemu odsłonięciu.

 
Zamalowany pod nową reklamę

pko malowanie starewicz male

To była najbardziej wysunięta na zachód miasta wolska reklama. Była. We wtorek mural PKO przy Kasprzaka został zamalowany. Jego miejsce zajmie współczesna reklama.

 
Takie oto znaleziska

 archiwum www driver

Skarby, skarby, prawdzie skarby! Zobaczcie na jakie projekty dawnych murali reklamowych natrafiliśmy ostatnio w miejskich archiwum!

 
Rondo z jajem

 jajo goro male

Nieważne co było pierwsze – jajko czy kura. Ważne, że oba te elementy dawnej reklamy PolDrobu powrócą na Rondo Wiatraczna w Warszawie! Odsłonięcie pierwszego zrekonstruowanego muralu PRL już w piątek (8.11). Gorąco zapraszamy!

 
Praskie jajo powróci

alt

Wiecie co się stanie z dawnym trójmiarowym muralem z Ronda Wiatraczna? My już tak! W ramach sobotniego „Okna na Warszawę” przedstawimy wam projekt Jajo:Odnowa.

 

Podziwiaj
Oceniaj
i udostępniaj
na proletariackim
Facebooku!

face_ad

Czy warto przywrócić reklamę Poldrobu na Rondo Wiatraczna?

tak, to symbol, dzięki któremu dzielnica ma jaja - 85%
nie, lepiej zróbmy z niego jajecznicę - 6.7%
nie wiem, na co komu jajo na ścianie? - 8.3%
Głosowanie zakończone

 

współfinansowanie
Bazowa dokumentacja projektu została stworzona dzięki stypendium dla osób zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami w m.st. Warszawie (II półrocze 2010) przyznanemu Annie Brzezińskiej
partnerzy i patroni