Takie oto znaleziska

 

 Skarby, skarby, prawdzie skarby! Zobaczcie na jakie projekty dawnych murali reklamowych natrafiliśmy ostatnio w miejskich archiwum!

 

Prezentujemy galerię kilku najciekawszych projektów malowanych reklam Warszawy, które odkryliśmy w jednym z warszawskich archiwów.

 

archiwum 6 male 

 

Temu, że o istnieniu tych oryginalnych prac sprzed ponad pół wieku nie wiedzieliśmy, nie ma się co dziwić. Zaskoczeniem może być jednak też miejsce ich składowania – mało komu znane archiwum w Pałacu Kultury i Nauki. Zaledwie od kilku lat przechowywane są w nim dokumenty przedwojennej i powojennej stolicy, które przypadkiem w 2008 r. odnaleziono w bunkrze Starzyńskiego w Ogrodzie Krasińskich.

My trafiliśmy tu dzięki Barbarze Kallwejt, wdowie po  twórcy wielu warszawskich murali reklamowych i szyldów! O tym spotkaniu napiszemy wkrótce nieco więcej...

 

 archiwum 9 male zebra

 

archiwum 10 male kot

 

archiwum 11 male but

 

archiwum 12 male3 pekao

 fot.: Anna Brzezińska

 

 
 

Podziwiaj
Oceniaj
i udostępniaj
na proletariackim
Facebooku!

face_ad

Czy warto przywrócić reklamę Poldrobu na Rondo Wiatraczna?

tak, to symbol, dzięki któremu dzielnica ma jaja - 85%
nie, lepiej zróbmy z niego jajecznicę - 6.7%
nie wiem, na co komu jajo na ścianie? - 8.3%
Głosowanie zakończone

 

współfinansowanie
Bazowa dokumentacja projektu została stworzona dzięki stypendium dla osób zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami w m.st. Warszawie (II półrocze 2010) przyznanemu Annie Brzezińskiej
partnerzy i patroni