artykuly

W przygotowywanym przez nas albumie obok fotografii, znajdą się reportaże poświęcone wybranym warszawskim reklamom naściennym. Już teraz publikujemy fragmenty niektórych z nich.


 

najnowsze
Niedźwiedź co chodzi po ścianie

Kiedyś dumnie witała przyjeżdżających do pracy robotników fabryki traktorów. Dziś wyblakłą i pękniętą na pół reklamę pociesza jedynie położony u jej podnóża Bar Słoneczny. Trudno powiedzieć, czy bardziej zdewastowany jest obecnie sam mural, czy kamienica przy Cierlickiej 10, na której został namalowany.

 
Praska wydmuszka 3D

To była pierwsza trójwymiarowa reklama w Warszawie - wspominają mieszkańcy kamienicy przy Rondzie Wiatraczna. Była. W  ubiegłe wakacje ustąpiła miejsca styropianowi.

 
Dom pełen reklam

Bank, spółdzielnia mleczarska, skład celny – budynek przy Wolskiej zawsze się wyróżniał. I to nie tylko ze względu na pokrywające go reklamy, lecz także ludzi, którzy tu mieszkali

 
Bukwy opowiadają historię

Przetrwała rządy carskie i II Rzeszę. Nie naruszyły jej ani bombardowania, ani powstańcze walki. Najstarsza warszawska reklama naścienna, w odróżnieniu od tego co reklamowała, wydaje się niezniszczalna.

 
współfinansowanie
Bazowa dokumentacja projektu została stworzona dzięki stypendium dla osób zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami w m.st. Warszawie (II półrocze 2010) przyznanemu Annie Brzezińskiej
partnerzy i patroni